Πρέμιερ Λιγκ: Υπάρχει ζωή στη Νιούκαστλ

30/4/2016 19:58
Με απευθείας φάουλ του Τάουνσεντ, η Νιούκαστλ του Ράφα Μπενίτεθ κέρδισε με 1-0 την Κρίσταλ Πάλας και ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Βαθμός στο 90+4’ για Σάντερλαντ, 1-1 με Στόουκ.

Υπάρχει… ζωή στην Νιούκαστλ. Οι «καρακάξες» κέρδισαν με 1-0 την Κρίσταλ Πάλας και για πρώτη φορά –έστω και με παιχνίδι περισσότερο- είναι πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Τάουνσεντ με εξαιρετική απευθείας φάουλ στο 58ο λεπτό χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ. Η Κρίσταλ Πάλας θα μπορούσε να ισοφαρίσει στο 70’, όμως ο Καμπάιγ δεν κατάφερε να πληγώσει την πρώην ομάδα του από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Η Σάντερλαντ απέσπασε «χρυσό» βαθμό (1-1) στην έδρα της Στόουκ χάρη σε πέναλτι του Ντεφό στο 90+4’. Από την άλλη, η Γουέστ Χαμ κέρδισε με 3-0 την Γουέστ Μπρομ στο «Χόθρονς» και έπιασε προσωρινά την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην 5η θέση. Η αδιάφορη Έβερτον κέρδισε με 2-1 την Μπόρνμουθ, ενώ η Γουότφορντ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις νίκησε με 3-2 την υποβιβασμένη Άστον Βίλα.