Μπουντεσλίγκα: Σε κατήφορο δίχως φρένα η Σάλκε

25/9/2016 18:45
Παρότι προηγήθηκε από το 4ο λεπτό, η Σάλκε ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Χοφενχάιμ και παρέμεινε χωρίς βαθμό μετά από πέντε αγωνιστικές στην Μπουντεσλίγκα.

Πιο κάτω δεν γίνεται… Η Σάλκε γνώρισε νέα ήττα, αυτή τη φορά με 2-1 από την Χοφενχάιμ, με αποτέλεσμα να μείνει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς βαθμό! Οι «βασιλικοί έχουν ξεκινήσει με πέντε ήττες στα πρώτα πέντε ματς και εφόσον ηττηθούν και κόντρα στην Γκλάντμπαχ, θα γίνουν η πρώτη ομάδα στην ιστορία της Μπουντεσλίγκα που ξεκινά με έξι ήττες.

Η Σάλκε προηγήθηκε μόλις στο 4’ με κεφαλιά του Τσούπο Μοτίνγκ, όμως η Χοφενχάιμ γύρισε το ματς πριν το ημίχρονο. Στο 17' ο Κράμαριτς ισοφάρισε σε 1-1 και στο 41' ο Ρουπ ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους γηπεδούχους. Το 2-1 έμεινε αμετάβλητο, η Χοφενχάιμ πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ η Σάλκε συνέχισε τον κατήφορο…