21+

21+

21+

21+

Τυνησία-Μάλι: Αποφασίστηκε επανέναρξη (!) του αγώνα, δεν βγήκαν να παίξουν οι Τυνήσιοι!

12/1/2022 17:40
Μετά τη γκάφα επικών διαστάσεων του διαιτητή στο Τυνησία-Μάλι να σφυρίξει τη λήξη στο 89’, οι διοργανωτές αποφάσισαν το παιχνίδι να ξεκινήσει ξανά 40 λεπτά αργότερα (!) για να παιχτεί ο έξτρα χρόνος! Ωστόσο οι παίκτες της Τυνησίας αρνήθηκαν να βγουν στον αγωνιστικό χώρο και το Μάλι αναδείχθηκε και τυπικά νικητής του αγώνα.Απίθανα πράγματα στο παιχνίδι της Τυνησίας με το Μάλι (0-1) για το Κύπελλο Εθνών Αφρικής, με τον διαιτητή να σφυρίζει προσωρινά τη λήξη του αγώνα στο 86’ (!), στο επόμενο λεπτό να αποβάλει με ανύπαρκτη κόκκινη παίκτη του Μάλι και εν τέλει να δίνει τέλος στο ματς στο 89’!

Η ομάδα της Τυνησίας, που σε όλο αυτό το διάστημα πίεζε ασφυχτικά για το γκολ της ισοφάρισης, δεν μπορούσε να πιστέψει την απόφαση του Σικάζουε, με τον τεχνικό της ομάδας Μόντερ Κεμπάιερ να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο και να κυνηγάει τον διαιτητή, δείχνοντας του το ρολόι.

Μετά το σάλο που προκλήθηκε, οι διοργανωτές αποφάσισαν οι δύο ομάδες να επανέλθουν στον αγωνιστικό χώρο για να παιχτούν τα λεπτά του έξτρα χρόνου. Ωστόσο, η ομάδα της Τυνησίας αρνήθηκε να βγει ξανά στο γήπεδο και το Μάλι πήρε εν τέλει τη νίκη με 1-0.