Μίτσελ: «Κάναμε ένα λάθος στο 96' που είναι ασυγχώρητο» (video)

6/11/2022 22:03
Εμφανώς απογοητευμένος από το βαθμό της ισοπαλίας στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό εμφανίστηκε ο Μίτσελ, ο οποίοςχαρακτήρισε ως ασυγχώρητο λάθος το πέναλτι του Άβιλα που έδωσε το βαθμό στους γηπεδούχους.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του Ολυμπιακού στην Cosmote TV μετά το φινάλε του ντέρμπι (1-1):

Το τι γεύση του αφήνει το ματς: Πραγματικά το είχαμε πει πως ο Ολυμπιακός είναι αρκετά βελτιωμένος και μπορεί να σταθεί με οποιονδήποτε αντίπαλο και σε οποιοδήποτε γήπεδο. Τα πήγαμε πολυ΄καλά σήμερα. Το αποτέλεσμα μας 'θυμώνει' πολύ.

Το γιατί δεν ήρθε η νίκη: Κάναμε ένα λάθος στο 96' έχοντας κάνει πριν ένα τέλειο παιχνίδι. Πραγματικά αυτό το λάθος είναι ασυγχώρητο.

Τη συνέχεια και το -10 από την κορυφή: Πραγματικά η διαφορά είναι 10 βαθμοί. Όμως δεν είναι τόσοι στην πραγματικότητα. Η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη. Σήμερα ισοφαριστήκαμε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Η εικόνα του παιχνιδιού είναι διαφορετική, έτσι θεωρώ πως είνιαι και η βαθμολογία.