Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας Novibet: Η απονομή του τροπαίου στους «κιτρινόμαυρους» και οι πανηγυρισμοί (video)

Συντάκτης: Agones team
Agones team
24/5/2023 23:31
Δείτε την απονομή του τροπαίου στην ΑΕΚ, μετά τη μεγάλη νίκη της με 2-0, στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Novibet.

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα αν κι αγωνίστηκε με δέκα παίκτες από το έκτο λεπτό του αγώνα λόγω αποβολής του Ρότα κατάφερε να φτάσει στον θρίαμβο χάρη στο γκολ του Μουκουντί στο 26' και του Φερνάντες στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Όπως είναι λογικό άπαντες ξέσπασαν σε πανηγυρισμούς έπειτα από το φινάλε του τελικού, έστω κι αν το ματς διεξήχθη χωρίς κόσμο στις εξέδρες του Πανθεσσαλικού Σταδίου, ενώ την ίδια ώρα οπαδοί της ΑΕΚ έχουν ξεχυθεί στους δρόμους της Νέας Φιλαδέλφειας και πανηγυρίζουν ξέφρενα για το τρίτο νταμπλ στην ιστορία της ομάδας.

Αξίζει επίσης να σημειωθεί ότι το βραβείο του MVP του τελικού πήγε στον Μουκουντί ο οποίος άνοιξε τον δρόμο για την κατάκτηση του τίτλου με το γκολ που σημείωσε στο 26'.