21+

21+

Σόου από Ρόμα και Τζέκο κόντρα στη Σεβίλλη (video)

15/8/2015 00:42
Με τον Τζέκο να πετυχαίνει δύο γκολ στο ντεμπούτο του, η Ρόμα κέρδισε με το εντυπωσιακό 6-4 τη Σεβίλλη στο «Ολίμπικο», ενώ είχε προηγηθεί με 6-0 στο 62’! Γκολάρα ο Τοροσίδης.

Όπως και κόντρα στην Μπαρτσελόνα για το Ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ, η Σεβίλλη έδειξε μεγάλα προβλήματα στην άμυνα και ηττήθηκε με 6-4 από την Ρόμα σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «Ολίμπικο».

Οι «τζιαλορόσι» ήταν καταιγιστικοί, καθώς μέχρι το 62’ είχαν φτάσει το σκορ στο αστρονομικό 6-0! Τις εντυπώσεις έκλεψε ο Τζέκο, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ στο ντεμπούτο του με την ομάδα του Ρούντι Γκαρσία.Ο Βόσνιος χρειάστηκε μόλις τέσσερα λεπτά για να σκοράρει με τα χρώματα της νέας του ομάδας, ανοίγοντας το σκορ με εκπληκτικό σουτ που δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Ρίκο. Στο 8’ ο Τοροσίδης «έγραψε» το 2-0 με ατομική ενέργεια και όμορφο σουτ έξω από την περιοχή, ενώ στο 42’ Πιάνιτς, Σαλάχ και Τζέκο συνεργάστηκαν εξαιρετικά και ο τελευταίος «έγραψε» το 3-0 από κοντά.

Δύο λεπτά μετά ο Βόσνιος έδωσε την ασίστ στο γκολ του Ναϊνγκολάν, ενώ στο 56’ ο Σαλάχ έβαλε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο 62’ ο Τότι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 6-0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ωστόσο το τελευταίο μισάωρο άνηκε στην Σεβίλλη, η οποία μείωσε με τα γκολ των Ντένις Σουάρεθ (70’, 77’), Κόκε (83’) και Ρέγες (86’) για το τελικό 6-4.