21+

21+

ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ 1-1: Αρνούνται να χάσουν (video)

27/9/2021 19:12
Ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο ΟΦΗ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στους «Ζωσιμάδες» σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Νέιρα στο 12' και οι γηπεδούχοι απάντησαν δέκα λεπτά μετά με τον Μιλιντσεάνου.

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» δέχτηκε το πρώτο του γκολ στη φετινή σεζόν ωστόσο παρέμεινε αήττητος κι ανέβηκε στους 8 βαθμούς και την 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.Στον αντίποδα οι Κρητικοί μετρούν μόνο ισοπαλίες μέχρι τώρα και δεν έχουν γευτεί τη χαρά της νίκης ή την πίκρα της ήττας.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα και κέρδισαν πέναλτι μετά από χρήση VAR στο 12'. Ο Νέιρα ανέλαβε την εκτέλεση και με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ, αφιερώνοντας μάλιστα το τέρμα του στους πληγέντες από το σεισμό της Κρήτης.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν διάθεση για χαλάρωση κι αντέδρασαν ισοφαρίζοντας με ωραίο συρτό σουτ του Μιλιντσεάνου στο 22'. Το 1-1 ήταν και το αποτέλεσμα με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, παρά τον καλό ρυθμό.

Η επανάληψη ήταν μοιρασμένη με τους Ηπειρώτες να έχουν τον έλεγχο μέχρι ένα σημείο και να απειλούν την εστία του Επασί.

Ωστόσο στο 72' οι παίκτες του Νίκου Νιόπλια πλησίασαν στο γκολ, με το δυνατό σουτ του Ντουρμισάι να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Λοντίγκιν.

Όσο κυλούσε το ματς τόσο απέφευγαν το ρίσκο οι δύο πλευρές και το τελευταίο σφύριγμα του ρέφερι Αγγελάκη τις βρήκε ισόπαλες 1-1.