Ξεκινά από την αρχή το Μονπελιέ - Κλερμόν που είχε διακοπεί στο 90'+1' λόγω τραυματισμού παίκτη από κροτίδα

Συντάκτης: Γιώργος Χρονόπουλος
Γιώργος Χρονόπουλος
26/10/2023 00:39
Η γαλλική Λίγκα αποφάσισε πως η αναμέτρηση της Μονπελιέ με την Κλερμόν για τη Λιγκ 1, που είχε διακοπεί στις καθυστερήσεις στις 8 Οκτωβρίου λόγω τραυματισμού του γκολκίπερ της δεύτερης μετά από ρίψη κροτίδας, θα επαναληφθεί.

Αντίστοιχα προβλήματα με αυτά που προέκυψαν στο ντέρμπι Ολυμπιακού - Παναθηναϊκού έχoυν και στη Λιγκ, όπου το Μονπελιέ - Κλερμόν είχε γίνει άνω κάτω λόγω μίας κροτίδας.

Με το ματς στο 90'+1' και το σκορ 4-2 υπέρ της Μονπελιέ, οι οπαδοί της εκτόξευσαν κροτίδα που τραυμάτισε τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Μορί Ντιαό με αποτέλεσμα μετά από σύρραξη και διαβουλεύσεις, το ματς να διακοπεί. Η απόφαση λοιπόν που πάρθηκε είναι η επανάληψη του αγώνα κεκλεισμένων των θυρών, ενώ από τη Μονπελιέ θα αφαιρεθεί και ένας βαθμός, με την ημερομηνία διεξαγωγής του ματς πάντως να μην έχει ανακοινωθεί ακόμα.