Super League 2: Το πλήρες πρόγραμμα σε πλέι οφ και πλέι άουτ - Σέντρα στις 24/3
Την Κυριακή (24/3) ορίστηκε η σέντρα στα πλέι οφ και τα πλέι άουτ των δύο ομίλων της Betsson Super League 2 μετά τη διεξαγωγή της κλήρωσης σήμερα (19/3).Από τη διαδικασία πάντως δεν έλειψε η ένταση καθώς η ΑΕΛ αποχώρησε διαμαρτυρόμενη για τη συμμετοχή της ΑΕΚ Β' στο μίνι πρωτάθλημα ανόδου του 1ου Ομίλου και θα προσφύγει στο Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ όπως έκανε γνωστό.
Θυμίζουμε πως οι Β' ομάδες δεν μπορούν να προβιβαστούν στη Stoiximan Super League, ωστόσο από φέτος μπορούν να υποβιβαστούν στη Γ' Εθνική με τις Β' ομάδες ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού να συμμετέχουν εξάλλου στα πλέι άουτ.Οι πέντε πρώτοι κάθε ομίλου μπαίνουν στο «μίνι πρωτάθλημα» έχοντας τους μισούς βαθμούς, αφού η συγκομιδή που είχαν διαιρείται δια του δύο, με τον δεκαδικό αριθμό να μετατρέπεται στον επόμενο ακέραιο.
Παράλληλα, τόσο η διαδικασία ανόδου όσο και η διαδικασία υποβιβασμού θα περιλαμβάνει 10 αγωνιστικές, μέσα-έξω, με τα πλέι οφ να έχουν δύο ρεπό.
Θυμίζουμε ότι ο πρώτος ανεβαίνει στην Stoiximan Super League, ενώ στα πλέι άουτ υποβιβάζονται οι τρεις τελευταίοι, με τον Τηλυκράτη Λευκάδας να έχει ήδη υποβιβαστεί στη Γ' Εθνική αφού τερμάτισε τελευταίος στη βαθμολογία του 1ου Ομίλου, ενώ αντίστοιχα από τον 2ο Όμιλο έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα ο Αλμωπός Αριδαίας.
Δείτε ΕΔΩ τη βαθμολογία της κανονικής διάρκειας και στους δύο ομίλους
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Η βαθμολογία με την οποία ξεκινούν οι ομάδες στα πλέι οφ
Λεβαδειακός 28
ΑΕΛ 25
Νίκη Βόλου 16
ΑΕΚ Β’ 16
Μακεδονικός 16
Το πρόγραμμα των πλέι οφ
1η αγωνιστική - 6η αγωνιστική
Νίκη Βόλου - ΑΕΛ
Μακεδονικός - Λεβαδειακός
Ρεπό: ΑΕΚ Β
2η αγωνιστική - 7η αγωνιστική
ΑΕΚ Β - ΑΕΛ
Λεβαδειακός - Νίκη Βόλου
Ρεπό: Μακεδονικός
3η αγωνιστική - 8η αγωνιστική
ΑΕΛ - Λεβαδειακός
ΑΕΚ Β - Μακεδονικός
Ρεπό: Νίκη Βόλου
4η αγωνιστική - 9η αγωνιστική
Μακεδονικός - ΑΕΛ
Νίκη Βόλου - ΑΕΚ Β
Ρεπό: Λεβαδειακός
5η αγωνιστική - 10η αγωνιστική
ΑΕΚ Β - Λεβαδειακός
Νίκη Βόλου - Μακεδονικός
Ρεπό: ΑΕΛ
Η βαθμολογία με την οποία ξεκινούν οι ομάδες στα πλέι άουτ
ΠΑΟΚ Β’ 15
Αναγέννηση Καρδίτσας 15
Ηρακλής 15
Κοζάνη 12
Καμπανιακός 12
Αιολικός 10
1η αγωνιστική - 6η αγωνιστική
Κοζάνη - Αν. Καρδίτσας
Καμπανιακός - ΠΑΟΚ Β
Αιολικός - ΠΟΤ Ηρακλής
2η αγωνιστική - 7η αγωνιστική
Αν. Καρδίτσας - Καμπανιακός
ΠΟΤ Ηρακλής - Κοζάνη
ΠΑΟΚ Β - Αιολικός
3η αγωνιστική - 8η αγωνιστική
Αν. Καρδίτσας - ΠΟΤ Ηρακλής
ΠΑΟΚ Β - Κοζάνη
Καμπανιακός - Αιολικός
4η αγωνιστική - 9η αγωνιστική
ΠΟΤ Ηρακλής - ΠΑΟΚ Β
Κοζάνη - Καμπανιακός
Αιολικός - Αν. Καρδίτσας
5η αγωνιστική - 10η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Β - Αν. Καρδίτσας
Καμπανιακός - ΠΟΤ Ηρακλής
Αιολικός - Κοζάνη
2oς ΟΜΙΛΟΣ
Athens Kallithea 24
Χανιά 22
Ιωνικός 18
Καλαμάτα 18
Ηλιούπολη 18
Η βαθμολογία με την οποία ξεκινούν οι ομάδες στα πλέι οφ
1η αγωνιστική-6η αγωνιστική
Ιωνικός - Χανιά
Ηλιούπολη - Athens Kallithea
Ρεπό: Καλαμάτα
2η αγωνιστική - 7η αγωνιστική
Καλαμάτα - Χανιά
Athens Kallithea - Ιωνικός
Ρεπό: Ηλιούπολη
3η αγωνιστική - 8η αγωνιστική
Χανιά - Athens Kallithea
Καλαμάτα - Ηλιούπολη
Ρεπό: Ιωνικός
4η αγωνιστική - 9η αγωνιστική
Ηλιούπολη - Χανιά
Ιωνικός - Καλαμάτα
Ρεπό: Athens Kallithea
5η αγωνιστική - 10η αγωνιστική
Καλαμάτα - Athens Kallithea
Ιωνικός - Ηλιούπολη
Ρεπό: Χανιά
Η βαθμολογία με την οποία ξεκινούν οι ομάδες στα πλέι άουτ
Διαγόρας 14
Αιγάλεω 13
Ολυμπιακός Β' 12
Γιούχτας 11
Παναθηναϊκός Β' 11
Παναχαϊκή 11
1η αγωνιστική - 6η αγωνιστική
Αιγάλεω - Παναθηναϊκός Β
Διαγόρας - Ολυμπιακός Β
Παναχαϊκή - Γιούχτας
2η αγωνιστική - 7η αγωνιστική
Παναθηναϊκός Β - Διαγόρας
Γιούχτας - Αιγάλεω
Ολυμπιακός Β - Παναχαϊκή
3η αγωνιστική - 8η αγωνιστική
Παναθηναϊκός Β - Γιούχτας
Ολυμπιακός Β - Αιγάλεω
Διαγόρας - Παναχαϊκή
4η αγωνιστική - 9η αγωνιστική
Γιούχτας - Ολυμπιακός Β
Αιγάλεω - Διαγόρας
Παναχαϊκή - Παναθηναϊκός Β
5η αγωνιστική - 10η αγωνιστική
Ολυμπιακός Β - Παναθηναϊκός Β
Διαγόρας - Γιούχτας
Παναχαϊκή - Αιγάλεω
Περισσότερες ειδήσεις
12/5/2024 23:46
Κούγιας: «Ας πάρει το πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ που είναι καθαρή ομάδα»
12/5/2024 23:16
«Ο Παναθηναϊκός ενδιαφέρεται για τον Ικάρντι»
Πείτε τη γνώμη σας: