21+

21+

21+

21+

Αντσελότι: «Παραπονιέται η Μπάγερν; Κι εμείς το ίδιο για το γκολ του Νάτσο γιατί ο Κίμιχ “βούτηξε”»

Συντάκτης: Agones team
Agones team
9/5/2024 14:00
Κυνική ήταν η απάντηση του Κάρλο Αντσελότι σε ερώτηση που δέχθηκε μετά το τέλος του χθεσινοβραδινού αγώνα με τη Μπάγερν στη ρεβάνς των ημιτελικών στο «Μπερναμπέου».

Οι Βαυαροί βρήκαν γκολ με τον Ντε Λιχτ στο 13ο λεπτό των καθυστερήσεων όντες πίσω στο σκορ με 2-1, ωστόσο στη φάση είχε δοθεί οφσάιντ πριν την εκτέλεση του Ολλανδού στόπερ, με τους παίκτες της ομάδας του Μονάχου και σύσσωμο το επιτελείο της Μπάγερν να διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση αυτή.

Παρ’ όλα αυτά, παράπονα για τη διαιτησία είχαν και οι «Μερένγκες» για το ακυρωθέν γκολ του Νάτσο στο 71’ και σε αυτό «πάτησε» και ο προπονητής των Μαδριλένων αναφέροντας τα εξής: «Η Μπάγερν παραπονέθηκε για το οφσάιντ; Εντάξει, τότε παραπονιόμαστε κι εμείς για το ακυρωμένο γκολ του Νάτσο... επειδή ο Κίμιχ βούτηξε», σχολίασε ο 64χρονος τεχνικός.