Παπαδόπουλος: «Οι παίκτες της Εθνικής απέδειξαν ότι άξιζαν να είναι στο Euro»

Συντάκτης: Agones team
Agones team
8/6/2024 01:38
Ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του έμεινε ο υπηρεσιακός προπονητής του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, Νίκος Παπαδόπουλος, όπως φάνηκε από τις δηλώσεις του στο τέλος του φιλικού ματς με τη Γερμανία όπου η Ελλάδα γνώρισε την ήττα με 2-1 στο «Μπορούσια Παρκ».

Ο ίδιος τόνισε πως η ομάδα του στάθηκε άτυχη κόντρα στο σύνολο του Νάγκελσμαν, ενώ υπογράμμισε πως η σημερινή εμφάνιση απέδειξε ότι η Εθνική Ελλάδας άξιζε να βρίσκεται στο Euro που ξεκινάει σε λίγες ημέρες στα γήπεδα της Γερμανίας.Αναλυτικά οι δηλώσεις του Παπαδόπουλου:

«Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τις ευκαιρίες να σκοράρουμε. Σε τέτοια παιχνίδια όταν έχεις τέτοιες ευκαιρίες, πρέπει να σκοράρεις. Και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά και σε όλο το παιχνίδι, το πλάνο μας πήγε εξαιρετικά. Σταθήκαμε άτυχοι, θα έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί στο τέλος για να πάρουμε έστω την ισοπαλία. Πιστεύω ότι αξίζαμε να νικήσουμε σήμερα και αυτοί οι ποδοσφαιριστές, έχουν προσφέρει πολλά στην Εθνική, αξίζουν πολλά και είναι σίγουρο ότι η Εθνική θα έχει επιτυχίες με αυτούς. Και το είπα και το πιστεύω και από πριν το πίστευα. Δεν μπορεί να ισοπεδώσει ένα παιχνίδι όλη αυτή την προσπάθεια και την εικόνα. Απέδειξαν σήμερα ότι αξίζαν να είναι στο EURO και μας στεναχωρεί αυτή η εικόνα γιατί δεν θα είμαστε στη διοργάνωση».