Λίγκα 1 Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΡΟΥΜΑΝΙΑ: Λίγκα 1 2026/2027
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
11 | 26 | 8 | 2 | 1 | 25:7 | |
| 2 |
|
11 | 23 | 7 | 2 | 2 | 25:9 | |
| 3 |
|
10 | 21 | 6 | 3 | 1 | 14:6 | |
| 4 |
|
11 | 19 | 6 | 1 | 4 | 14:15 | |
| 5 |
|
10 | 18 | 6 | 0 | 4 | 17:14 | |
| 6 |
|
11 | 17 | 4 | 5 | 2 | 17:15 | |
| 7 |
|
11 | 16 | 4 | 4 | 3 | 14:11 | |
| 8 |
|
11 | 15 | 4 | 3 | 4 | 14:17 | |
| 9 |
|
11 | 14 | 3 | 5 | 3 | 16:12 | |
| 10 |
|
10 | 13 | 4 | 1 | 5 | 16:17 | |
| 11 |
|
11 | 13 | 3 | 4 | 4 | 7:12 | |
| 12 |
|
11 | 12 | 3 | 3 | 5 | 14:17 | |
| 13 |
|
10 | 11 | 3 | 2 | 5 | 6:10 | |
| 14 |
|
11 | 10 | 2 | 4 | 5 | 11:16 | |
| 15 |
|
11 | 8 | 2 | 2 | 7 | 11:25 | |
| 16 |
|
11 | 1 | 0 | 1 | 10 | 6:24 | |
Πλέι Οφ
Πλέι Άουτ
Ιστορικό Αγώνων
Επόμενοι Αγώνες
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα | 5 | 13 | 4 | 1 | 0 | 12:1 | |
| 2 | Ντιναμό Βουκουρεστίου | 5 | 13 | 4 | 1 | 0 | 12:3 | |
| 3 | Ραπίντ Βουκουρεστίου | 5 | 13 | 4 | 1 | 0 | 9:3 | |
| 4 | Πετρολούλ Πλοέστι | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 10:7 | |
| 5 | UTA Αράντ | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 11:8 | |
| 6 | Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 10:8 | |
| 7 | Μποτοσάνι | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 9:4 | |
| 8 | Φαρούλ Κονστάντζα | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 7:7 | |
| 9 | Κορβινούλ Ουνεντοάρα | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 7:8 | |
| 10 | Κλουζ | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 8:9 | |
| 11 | Σέπσι | 5 | 6 | 2 | 0 | 3 | 4:9 | |
| 12 | Βολουντάρι | 5 | 4 | 1 | 1 | 3 | 6:9 | |
| 13 | Στεάουα Βουκουρεστίου | 5 | 4 | 1 | 1 | 3 | 5:12 | |
| 14 | Άργκες Πιτέστι | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 2:7 | |
| 15 | Οτελούλ Γκαλάτι | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4:10 | |
| 16 | Μιερκουρέα Τσίουκ | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 4:14 | |
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| Drazic Stefan |
Κλουζ
|
6 | 0 |
| Aliev Alibek |
Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ
|
6 | 3 |
| Dumiter Andrei |
Μποτοσάνι
|
6 | 0 |
| Elisor Simon |
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
6 | 0 |
| Cordea Andrei |
Κλουζ
|
5 | 1 |
| Pascual Martin |
Ντιναμό Βουκουρεστίου
|
5 | 0 |
| Radaslavescu Eduard |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
5 | 0 |
| Eppel Marton |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
4 | 0 |
| Nsimba Steven |
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
4 | 1 |
| Ahlinvi Matteo |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
4 | 0 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Dican Victor |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
5 |
| Crisan Radu |
Βολουντάρι
|
4 |
| Veres Szilard |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
4 |
| Lungu Teodor |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
4 |
| Papp Paul |
Πετρολούλ Πλοέστι
|
4 |
| Sadriu Leard |
Άργκες Πιτέστι
|
4 |
| Nlundulu Dan |
Πετρολούλ Πλοέστι
|
4 |
| Pospelov Dmytro |
UTA Αράντ
|
3 |
| Szabo Alex |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
3 |
| Codrea Dorin |
Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ
|
3 |
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Pascanu Alexandru |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
1 |
| Duarte Andre |
Στεάουα Βουκουρεστίου
|
1 |
| Sylla Habib |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
1 |
| Alomerovic Din |
UTA Αράντ
|
1 |
| Cretu Alexandru |
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
1 |
| Ilas Narcis |
Μποτοσάνι
|
1 |
| Roman Mihai |
Βολουντάρι
|
1 |
| Odor Mate |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
1 |
| Alibec Denis |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
1 |
| Matos Ricardo |
Άργκες Πιτέστι
|
1 |
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Ντιναμό Βουκουρεστίου
|
55% 6/11 |
45% 5/11 |
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
55% 6/11 |
45% 5/11 |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
30% 3/10 |
70% 7/10 |
Πετρολούλ Πλοέστι
|
45% 5/11 |
55% 6/11 |
Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ
|
80% 8/10 |
20% 2/10 |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
55% 6/11 |
45% 5/11 |
Κορβινούλ Ουνεντοάρα
|
36% 4/11 |
64% 7/11 |
Στεάουα Βουκουρεστίου
|
55% 6/11 |
45% 5/11 |
Μποτοσάνι
|
45% 5/11 |
55% 6/11 |
Κλουζ
|
80% 8/10 |
20% 2/10 |
Σέπσι
|
18% 2/11 |
82% 9/11 |
UTA Αράντ
|
55% 6/11 |
45% 5/11 |
Άργκες Πιτέστι
|
10% 1/10 |
90% 9/10 |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
45% 5/11 |
55% 6/11 |
Βολουντάρι
|
73% 8/11 |
27% 3/11 |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
45% 5/11 |
55% 6/11 |
| Συνολικά | 49% | 51% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Ντιναμό Βουκουρεστίου
|
18% 2/11 |
45% 5/11 |
36% 4/11 |
0% 0/11 |
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
27% 3/11 |
18% 2/11 |
55% 6/11 |
0% 0/11 |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
40% 4/10 |
40% 4/10 |
20% 2/10 |
0% 0/10 |
Πετρολούλ Πλοέστι
|
27% 3/11 |
36% 4/11 |
36% 4/11 |
0% 0/11 |
Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ
|
10% 1/10 |
60% 6/10 |
30% 3/10 |
0% 0/10 |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
18% 2/11 |
36% 4/11 |
45% 5/11 |
0% 0/11 |
Κορβινούλ Ουνεντοάρα
|
27% 3/11 |
55% 6/11 |
18% 2/11 |
0% 0/11 |
Στεάουα Βουκουρεστίου
|
27% 3/11 |
27% 3/11 |
45% 5/11 |
0% 0/11 |
Μποτοσάνι
|
27% 3/11 |
36% 4/11 |
36% 4/11 |
0% 0/11 |
Κλουζ
|
20% 2/10 |
20% 2/10 |
60% 6/10 |
0% 0/10 |
Σέπσι
|
55% 6/11 |
27% 3/11 |
18% 2/11 |
0% 0/11 |
UTA Αράντ
|
36% 4/11 |
18% 2/11 |
45% 5/11 |
0% 0/11 |
Άργκες Πιτέστι
|
60% 6/10 |
30% 3/10 |
10% 1/10 |
0% 0/10 |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
36% 4/11 |
36% 4/11 |
27% 3/11 |
0% 0/11 |
Βολουντάρι
|
18% 2/11 |
27% 3/11 |
55% 6/11 |
0% 0/11 |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
36% 4/11 |
27% 3/11 |
36% 4/11 |
0% 0/11 |
| Συνολικά | 30% | 34% | 36% | 0% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Ντιναμό Βουκουρεστίου
|
55% 6/11 |
45% 5/11 |
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
36% 4/11 |
64% 7/11 |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
50% 5/10 |
50% 5/10 |
Πετρολούλ Πλοέστι
|
36% 4/11 |
64% 7/11 |
Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ
|
60% 6/10 |
40% 4/10 |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
64% 7/11 |
36% 4/11 |
Κορβινούλ Ουνεντοάρα
|
36% 4/11 |
64% 7/11 |
Στεάουα Βουκουρεστίου
|
45% 5/11 |
55% 6/11 |
Μποτοσάνι
|
55% 6/11 |
45% 5/11 |
Κλουζ
|
60% 6/10 |
40% 4/10 |
Σέπσι
|
27% 3/11 |
73% 8/11 |
UTA Αράντ
|
45% 5/11 |
55% 6/11 |
Άργκες Πιτέστι
|
30% 3/10 |
70% 7/10 |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
55% 6/11 |
45% 5/11 |
Βολουντάρι
|
55% 6/11 |
45% 5/11 |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
36% 4/11 |
64% 7/11 |
| Συνολικά | 47% | 53% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 40% | 60% |
| Goals κατά | 39% | 61% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 50.89 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 49.08 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 227 | 2.64 |
| Εντός | 151 | 1.76 |
| Εκτός | 76 | 0.88 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 51 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 102 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 1 - 0 | 15.1% (13/86) | |
| 1 - 1 | 10.5% (9/86) | |
| 2 - 1 | 8.1% (7/86) | |
| 0 - 0 | 8.1% (7/86) | |
| 3 - 1 | 7.0% (6/86) | |
| 0 - 1 | 7.0% (6/86) | |
| 4 - 0 | 5.8% (5/86) | |
| 2 - 2 | 5.8% (5/86) | |
| 2 - 0 | 5.8% (5/86) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 4 | 22.1% (19/86) | |
| 1 | 22.1% (19/86) | |
| 2 | 20.9% (18/86) | |
| 3 | 12.8% (11/86) | |
| 5 | 10.5% (9/86) | |
| 0 | 8.1% (7/86) | |
| 6 | 3.5% (3/86) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 55.8% (48/86) | |
| X | 24.4% (21/86) | |
| 2 | 19.8% (17/86) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 36.0% (31/86) | |
| 1/X | 3.5% (3/86) | |
| 1/2 | 1.2% (1/86) | |
| X/1 | 16.3% (14/86) | |
| X/X | 15.1% (13/86) | |
| X/2 | 9.3% (8/86) | |
| 2/1 | 3.5% (3/86) | |
| 2/X | 5.8% (5/86) | |
| 2/2 | 9.3% (8/86) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 227 | 2.64 |
| Εντός | 151 | 1.76 |
| Εκτός | 76 | 0.88 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 51 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 102 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).