Ύκονεν Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ: Ύκονεν 2026
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ίκονεν | ||||||||
| 1 |
|
22 | 44 | 13 | 5 | 4 | 47:18 | |
| 2 |
|
22 | 40 | 11 | 7 | 4 | 47:32 | |
| 3 |
|
22 | 36 | 10 | 6 | 6 | 41:35 | |
| 4 |
|
22 | 35 | 9 | 8 | 5 | 40:30 | |
| 5 |
|
22 | 34 | 9 | 7 | 6 | 43:35 | |
| 6 |
|
22 | 31 | 8 | 7 | 7 | 51:42 | |
| 7 |
|
22 | 31 | 7 | 10 | 5 | 38:31 | |
| 8 |
|
22 | 30 | 9 | 6 | 7 | 32:29 | |
| 9 |
|
22 | 24 | 6 | 6 | 10 | 30:40 | |
| 10 |
|
22 | 20 | 5 | 5 | 12 | 32:51 | |
| 11 |
|
22 | 15 | 3 | 6 | 13 | 37:51 | |
| 12 |
|
22 | 15 | 4 | 3 | 15 | 24:68 | |
| Όμιλος Πρωταθλητή | ||||||||
| 1 |
|
26 | 53 | 16 | 5 | 5 | 59:26 | |
| 2 |
|
26 | 47 | 13 | 8 | 5 | 58:38 | |
| 3 |
|
26 | 45 | 13 | 6 | 7 | 56:45 | |
| 4 |
|
26 | 41 | 11 | 8 | 7 | 50:38 | |
| 5 |
|
26 | 38 | 10 | 8 | 8 | 45:41 | |
| 6 |
|
26 | 31 | 8 | 7 | 11 | 56:59 | |
| Γκρουπ Υποβιβασμού | ||||||||
| 1 |
|
26 | 43 | 11 | 10 | 5 | 46:33 | |
| 2 |
|
26 | 39 | 11 | 6 | 9 | 39:38 | |
| 3 |
|
26 | 30 | 8 | 6 | 12 | 39:48 | |
| 4 |
|
26 | 29 | 8 | 5 | 13 | 45:54 | |
| 5 |
|
26 | 18 | 5 | 3 | 18 | 27:79 | |
| 6 |
|
26 | 15 | 3 | 6 | 17 | 42:63 | |
Ιστορικό Αγώνων
Επόμενοι Αγώνες
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ΣαλΠα Σάλο | 5 | 12 | 4 | 0 | 1 | 18:11 | |
| 2 | VJS Βάαντα | 5 | 12 | 4 | 0 | 1 | 8:4 | |
| 3 | Ροβανιέμι | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 13:6 | |
| 4 | Ούλουν Λουιστινσεούρα | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 9:4 | |
| 5 | Ίντερ Τούρκου ΙΙ | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 13:5 | |
| 6 | Τάμπερε Γιουνάιτεντ | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 13:10 | |
| 7 | Τζαζ | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 9:9 | |
| 8 | TPV Τάμπερε | 5 | 6 | 2 | 0 | 3 | 9:10 | |
| 9 | Κέσκι Ουσίμα | 5 | 6 | 2 | 0 | 3 | 7:11 | |
| 10 | Γιβάσκιλα | 5 | 3 | 1 | 0 | 4 | 9:18 | |
| 11 | ΚΠΒ Κόκκολα | 5 | 3 | 1 | 0 | 4 | 4:15 | |
| 12 | Κουόπιο Ακατέμια | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 6:15 | |
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| Raittinen Eemeli |
Ούλουν Λουιστινσεούρα
|
18 | 0 |
| Huhtala Jesse |
Τάμπερε Γιουνάιτεντ
|
16 | 0 |
| Suutari Onni |
Ροβανιέμι
|
13 | 1 |
| Goljahanpoor Arjan |
Γιβάσκιλα
|
13 | 2 |
| Mekki Adam |
Ροβανιέμι
|
12 | 0 |
| Toivonen Hugo |
Κέσκι Ουσίμα
|
11 | 0 |
| Pulla Joshua |
Τζαζ
|
11 | 0 |
| Jakonen Olli |
ΣαλΠα Σάλο
|
10 | 0 |
| Rrustemi Ermal |
ΣαλΠα Σάλο
|
9 | 0 |
| Holopainen Justus |
VJS Βάαντα
|
9 | 1 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ |
|---|
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Puustinen Ville |
TPV Τάμπερε
|
3 |
| Katermaa Veeti |
Ροβανιέμι
|
2 |
| Ahmed Alan |
Ίντερ Τούρκου ΙΙ
|
2 |
| Pazio Juliusz |
TPV Τάμπερε
|
2 |
| Vesala Elias |
ΚΠΒ Κόκκολα
|
1 |
| Rattari Ossi |
TPV Τάμπερε
|
1 |
| Ajoung Mascar |
Ούλουν Λουιστινσεούρα
|
1 |
| Salonen Aaro |
Ίντερ Τούρκου ΙΙ
|
1 |
| Kangasaho Tino |
Τζαζ
|
1 |
| Vetri Lauri-eemil |
Γιβάσκιλα
|
1 |
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Τάμπερε Γιουνάιτεντ
|
58% 15/26 |
42% 11/26 |
Ροβανιέμι
|
58% 15/26 |
42% 11/26 |
ΣαλΠα Σάλο
|
69% 18/26 |
31% 8/26 |
Κέσκι Ουσίμα
|
65% 17/26 |
35% 9/26 |
Ούλουν Λουιστινσεούρα
|
65% 17/26 |
35% 9/26 |
Γιβάσκιλα
|
81% 21/26 |
19% 5/26 |
VJS Βάαντα
|
54% 14/26 |
46% 12/26 |
Τζαζ
|
54% 14/26 |
46% 12/26 |
TPV Τάμπερε
|
65% 17/26 |
35% 9/26 |
Ίντερ Τούρκου ΙΙ
|
62% 16/26 |
38% 10/26 |
Κουόπιο Ακατέμια
|
88% 23/26 |
12% 3/26 |
ΚΠΒ Κόκκολα
|
81% 21/26 |
19% 5/26 |
| Συνολικά | 67% | 33% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Τάμπερε Γιουνάιτεντ
|
31% 8/26 |
23% 6/26 |
38% 10/26 |
8% 2/26 |
Ροβανιέμι
|
12% 3/26 |
38% 10/26 |
35% 9/26 |
15% 4/26 |
ΣαλΠα Σάλο
|
8% 2/26 |
38% 10/26 |
42% 11/26 |
12% 3/26 |
Κέσκι Ουσίμα
|
15% 4/26 |
35% 9/26 |
42% 11/26 |
8% 2/26 |
Ούλουν Λουιστινσεούρα
|
12% 3/26 |
46% 12/26 |
38% 10/26 |
4% 1/26 |
Γιβάσκιλα
|
15% 4/26 |
19% 5/26 |
42% 11/26 |
23% 6/26 |
VJS Βάαντα
|
15% 4/26 |
46% 12/26 |
31% 8/26 |
8% 2/26 |
Τζαζ
|
8% 2/26 |
62% 16/26 |
27% 7/26 |
4% 1/26 |
TPV Τάμπερε
|
15% 4/26 |
38% 10/26 |
42% 11/26 |
4% 1/26 |
Ίντερ Τούρκου ΙΙ
|
12% 3/26 |
46% 12/26 |
31% 8/26 |
12% 3/26 |
Κουόπιο Ακατέμια
|
12% 3/26 |
27% 7/26 |
54% 14/26 |
8% 2/26 |
ΚΠΒ Κόκκολα
|
8% 2/26 |
27% 7/26 |
62% 16/26 |
4% 1/26 |
| Συνολικά | 13% | 37% | 40% | 9% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Τάμπερε Γιουνάιτεντ
|
27% 7/26 |
73% 19/26 |
Ροβανιέμι
|
62% 16/26 |
38% 10/26 |
ΣαλΠα Σάλο
|
65% 17/26 |
35% 9/26 |
Κέσκι Ουσίμα
|
58% 15/26 |
42% 11/26 |
Ούλουν Λουιστινσεούρα
|
69% 18/26 |
31% 8/26 |
Γιβάσκιλα
|
73% 19/26 |
27% 7/26 |
VJS Βάαντα
|
62% 16/26 |
38% 10/26 |
Τζαζ
|
58% 15/26 |
42% 11/26 |
TPV Τάμπερε
|
58% 15/26 |
42% 11/26 |
Ίντερ Τούρκου ΙΙ
|
69% 18/26 |
31% 8/26 |
Κουόπιο Ακατέμια
|
73% 19/26 |
27% 7/26 |
ΚΠΒ Κόκκολα
|
50% 13/26 |
50% 13/26 |
| Συνολικά | 60% | 40% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 43% | 57% |
| Goals κατά | 39% | 61% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 50.19 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 51.16 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 562 | 3.60 |
| Εντός | 318 | 2.04 |
| Εκτός | 244 | 1.56 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 44 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 58 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 9.6% (15/156) | |
| 2 - 2 | 9.0% (14/156) | |
| 2 - 1 | 7.1% (11/156) | |
| 0 - 2 | 6.4% (10/156) | |
| 0 - 1 | 6.4% (10/156) | |
| 1 - 3 | 5.8% (9/156) | |
| 4 - 0 | 4.5% (7/156) | |
| 3 - 0 | 4.5% (7/156) | |
| 1 - 2 | 4.5% (7/156) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 4 | 23.7% (37/156) | |
| 2 | 19.9% (31/156) | |
| 3 | 17.3% (27/156) | |
| 1 | 10.3% (16/156) | |
| 5 | 8.3% (13/156) | |
| 6 | 8.3% (13/156) | |
| 7 | 4.5% (7/156) | |
| 0 | 3.2% (5/156) | |
| 8 | 2.6% (4/156) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 42.9% (67/156) | |
| X | 25.0% (39/156) | |
| 2 | 32.1% (50/156) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 28.8% (45/156) | |
| 1/X | 7.7% (12/156) | |
| 1/2 | 1.9% (3/156) | |
| X/1 | 10.3% (16/156) | |
| X/X | 9.0% (14/156) | |
| X/2 | 11.5% (18/156) | |
| 2/1 | 3.8% (6/156) | |
| 2/X | 8.3% (13/156) | |
| 2/2 | 18.6% (29/156) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 562 | 3.60 |
| Εντός | 318 | 2.04 |
| Εκτός | 244 | 1.56 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 44 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 58 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).