Αζαντεγκάν Λιγκ Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΙΡΑΝ: Αζαντεγκάν Λιγκ 2026/2027
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
8 | 18 | 5 | 3 | 0 | 8:3 | |
| 2 |
|
8 | 16 | 4 | 4 | 0 | 7:1 | |
| 3 |
|
8 | 15 | 4 | 3 | 1 | 7:4 | |
| 4 |
|
8 | 14 | 4 | 2 | 2 | 12:6 | |
| 5 |
|
9 | 13 | 3 | 4 | 2 | 11:11 | |
| 6 |
|
8 | 12 | 3 | 3 | 2 | 8:6 | |
| 7 |
|
8 | 12 | 4 | 0 | 4 | 9:8 | |
| 8 |
|
8 | 12 | 3 | 3 | 2 | 7:7 | |
| 9 |
|
8 | 11 | 3 | 2 | 3 | 11:8 | |
| 10 |
|
8 | 11 | 2 | 5 | 1 | 8:7 | |
| 11 |
|
8 | 11 | 3 | 2 | 3 | 6:6 | |
| 12 |
|
8 | 9 | 2 | 3 | 3 | 6:6 | |
| 13 |
|
8 | 7 | 1 | 4 | 3 | 4:9 | |
| 14 |
|
8 | 4 | 0 | 4 | 4 | 4:8 | |
| 15 |
|
9 | 4 | 1 | 1 | 7 | 5:14 | |
| 16 |
|
8 | 3 | 0 | 3 | 5 | 1:10 | |
Άνοδος
Υποβιβασμός
Ιστορικό Αγώνων
Επόμενοι Αγώνες
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Παρς Τζονούμπι Τζαμ | 5 | 13 | 4 | 1 | 0 | 5:1 | |
| 2 | Σχεναβαρσάζι Κεσχμ | 5 | 12 | 4 | 0 | 1 | 5:2 | |
| 3 | Μες Ραφσαντζάν | 5 | 11 | 3 | 2 | 0 | 6:1 | |
| 4 | Ναφτ Γκασχσαράν | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | |
| 5 | Καρά Γκοστάρ | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 6:4 | |
| 6 | Φαρντ | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 10:5 | |
| 7 | Φουλάντ Β' | 5 | 9 | 2 | 3 | 0 | 4:2 | |
| 8 | Ναφτ Μάσζεντ | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 6:4 | |
| 9 | Σχαχίν Μπαντάρ Αμέρι | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 6:8 | |
| 10 | Άριο Εσλαμσάχρ | 5 | 6 | 2 | 0 | 3 | 6:5 | |
| 11 | Μπεασάτ Κερμανσχάχ | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:5 | |
| 12 | Μες Κέρμαν | 5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 2:5 | |
| 13 | Σαιπά Καράντζ | 5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 1:5 | |
| 14 | Χαβαντάρ | 5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 1:5 | |
| 15 | Ναφτ Μπαντάρ Αμπάς | 5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 2:8 | |
| 16 | Νιρόγε Ζαμίνι | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 3:11 | |
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| Gholaminejad Ebrahim |
Φαρντ
|
5 | 0 |
| Khorshidpour Yazdan |
Ναφτ Μάσζεντ
|
4 | 0 |
| Khaledi Omid |
Φουλάντ Β'
|
4 | 0 |
| Ashena Sadrallah |
Ναφτ Γκασχσαράν
|
4 | 0 |
| Ranjbar Mehdi |
Φαρντ
|
3 | 0 |
| Bayat Alireza |
Φαρντ
|
3 | 0 |
| Assadi Amin |
Μπεασάτ Κερμανσχάχ
|
3 | 1 |
| Karimi Saeid |
Άριο Εσλαμσάχρ
|
3 | 1 |
| Bahrani Salman |
Σχαχίν Μπαντάρ Αμέρι
|
3 | 2 |
| Zahedtabar Reza |
Σαιπά Καράντζ
|
2 | 0 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ |
|---|
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ |
|---|
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Παρς Τζονούμπι Τζαμ
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Μες Ραφσαντζάν
|
13% 1/8 |
88% 7/8 |
Σχεναβαρσάζι Κεσχμ
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Φαρντ
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Σχαχίν Μπαντάρ Αμέρι
|
44% 4/9 |
56% 5/9 |
Ναφτ Γκασχσαράν
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Άριο Εσλαμσάχρ
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Καρά Γκοστάρ
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Ναφτ Μάσζεντ
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Φουλάντ Β'
|
29% 2/7 |
71% 5/7 |
Σαιπά Καράντζ
|
13% 1/8 |
88% 7/8 |
Μπεασάτ Κερμανσχάχ
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Ναφτ Μπαντάρ Αμπάς
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Μες Κέρμαν
|
13% 1/8 |
88% 7/8 |
Νιρόγε Ζαμίνι
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
Χαβαντάρ
|
13% 1/8 |
88% 7/8 |
| Συνολικά | 28% | 72% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Παρς Τζονούμπι Τζαμ
|
75% 6/8 |
13% 1/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Μες Ραφσαντζάν
|
88% 7/8 |
0% 0/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Σχεναβαρσάζι Κεσχμ
|
75% 6/8 |
13% 1/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Φαρντ
|
38% 3/8 |
50% 4/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Σχαχίν Μπαντάρ Αμέρι
|
22% 2/9 |
56% 5/9 |
22% 2/9 |
0% 0/9 |
Ναφτ Γκασχσαράν
|
63% 5/8 |
25% 2/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Άριο Εσλαμσάχρ
|
38% 3/8 |
50% 4/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Καρά Γκοστάρ
|
50% 4/8 |
38% 3/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Ναφτ Μάσζεντ
|
25% 2/8 |
63% 5/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Φουλάντ Β'
|
43% 3/7 |
29% 2/7 |
29% 2/7 |
0% 0/7 |
Σαιπά Καράντζ
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
0% 0/8 |
0% 0/8 |
Μπεασάτ Κερμανσχάχ
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
0% 0/8 |
0% 0/8 |
Ναφτ Μπαντάρ Αμπάς
|
50% 4/8 |
38% 3/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Μες Κέρμαν
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
0% 0/8 |
0% 0/8 |
Νιρόγε Ζαμίνι
|
38% 3/8 |
50% 4/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Χαβαντάρ
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
0% 0/8 |
0% 0/8 |
| Συνολικά | 50% | 39% | 11% | 0% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Παρς Τζονούμπι Τζαμ
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Μες Ραφσαντζάν
|
13% 1/8 |
88% 7/8 |
Σχεναβαρσάζι Κεσχμ
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Φαρντ
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Σχαχίν Μπαντάρ Αμέρι
|
56% 5/9 |
44% 4/9 |
Ναφτ Γκασχσαράν
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Άριο Εσλαμσάχρ
|
0% 0/8 |
100% 8/8 |
Καρά Γκοστάρ
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Ναφτ Μάσζεντ
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
Φουλάντ Β'
|
57% 4/7 |
43% 3/7 |
Σαιπά Καράντζ
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Μπεασάτ Κερμανσχάχ
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Ναφτ Μπαντάρ Αμπάς
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Μες Κέρμαν
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
Νιρόγε Ζαμίνι
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
Χαβαντάρ
|
13% 1/8 |
88% 7/8 |
| Συνολικά | 33% | 67% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 41% | 59% |
| Goals κατά | 41% | 59% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 53.19 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 49.45 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 113 | 1.77 |
| Εντός | 64 | 1.00 |
| Εκτός | 49 | 0.77 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 85 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 113 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 0 - 0 | 20.3% (13/64) | |
| 0 - 1 | 15.6% (10/64) | |
| 1 - 0 | 14.1% (9/64) | |
| 1 - 1 | 12.5% (8/64) | |
| 2 - 0 | 9.4% (6/64) | |
| 2 - 1 | 6.3% (4/64) | |
| 1 - 2 | 4.7% (3/64) | |
| 0 - 3 | 4.7% (3/64) | |
| 2 - 2 | 3.1% (2/64) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 1 | 29.7% (19/64) | |
| 2 | 21.9% (14/64) | |
| 0 | 20.3% (13/64) | |
| 3 | 17.2% (11/64) | |
| 4 | 4.7% (3/64) | |
| 5 | 4.7% (3/64) | |
| 6 | 1.6% (1/64) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 37.5% (24/64) | |
| X | 35.9% (23/64) | |
| 2 | 26.6% (17/64) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 18.8% (12/64) | |
| 1/X | 4.7% (3/64) | |
| 1/2 | 0.0% (0/64) | |
| X/1 | 17.2% (11/64) | |
| X/X | 29.7% (19/64) | |
| X/2 | 12.5% (8/64) | |
| 2/1 | 1.6% (1/64) | |
| 2/X | 1.6% (1/64) | |
| 2/2 | 14.1% (9/64) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 113 | 1.77 |
| Εντός | 64 | 1.00 |
| Εκτός | 49 | 0.77 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 85 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 113 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).