21+

21+

21+

21+

Γιοβάνοβιτς: «Ήμασταν πάρα πολύ καλοί στο δεύτερο ημίχρονο, μην σας εκπλήσσουν οι επιλογές μου» (video)

9/8/2023 23:26
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά το τέλος του παιχνιδιού με τη Μαρσέιγ, στάθηκε στην πολύ καλή εμφάνιση των παικτών του στο δεύτερο ημίχρονο ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στις επιλογές του στην αρχική ενδεκάδα.

Ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος από τη Μαρσέιγ, πήρε μία μεγάλη νίκη με 1-0 και πλέον έχει ένα μικρό προβάδισμα πρόκρισης.Ο προπονητής του «τριφυλλιού» ήταν φανερά ικανοποιημένος με την εμφάνιση της ομάδας του ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο αλλά επισήμανε πως ο Παναθηναϊκός θα έχει αρκετά δύσκολο έργο στον επαναληπτικό.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της COSMOTE TV:

«Δεν είχαμε και πολλές επιλογές. Για να έχουμε ελπίδες πρόκρισης έπρεπε να σκοράρουμε, να κερδίσουμε. Ήταν ένα φυσιολογικό αποτέλεσμα βάση της εικόνας των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Μας περιμένει ένα δύσκολο ματς στη Μαρσέιγ, σε μια δύσκολη έδρα και πρέπει να κάνουμε ακόμα μεγαλύτερη προσπάθεια για να περάσουμε στην επόμενη φάση.

Δουλεύω 2 χρόνια με αυτά τα παιδιά. Ξέρω ότι υπάρχουν στιγμές που το μόνο που μας λείπει μόνο η αυτοπεποίθηση. Καταλαβαίνουμε πόσο δύσκολες είναι οι ενδεχόμενες αποτυχίες για εμάς. Είναι μία καινούρια διοργάνωση για εμάς. Σήμερα ήμασταν πάρα πολύ καλοί, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, γιατί μας χρειάζονταν και οι τελικές προσπάθειες. Ελέγξαμε πλήρως το παιχνίδι.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος, μην σας εκπλήσσουν οι συνθέσεις μου. Δουλεύω μαζί τους κάθε μέρα, ξέρω πόση προσπάθεια κάνουν. Η εμφάνιση η σημερινή ήταν για μένα μια φυσιολογική εξέλιξη»