Σαμπιονά: Εξάρα η Παρί, «καρέ» απ’ το ημίχρονο ο Καβάνι

17/9/2016 00:33
Με τον Καβάνι να πετυχαίνει καρέ τερμάτων σε ένα ημίχρονο, η Παρί Σεν Ζερμέν διέλυσε με 6-0 την Καέν εκτός έδρας και επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές.

Ο Καβάνι ήταν ο μοιραίος της Παρί στο παιχνίδι με την Άρσεναλ, όμως απέναντι στην Καέν θύμισε τον πραγματικό του εαυτό, οδηγώντας την ομάδα του σε εμφατική νίκη με 6-0 στο «Μισέλ Ντ’Ορνανό».

Ο Ουρουγουανός διέλυσε μόνος του την άμυνα των γηπεδούχων, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, τρία με κοντινά πλασέ (12’, 38’, 45+1’) και ένα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (23’). Στην επανάληψη, Λούκας (67’) και Ογκουστίν (78’) διαμόρφωσαν το τελικό 6-0, με την ομάδα του Έμερι να ανεβαίνει, έστω και προσωρινά στην κορυφή, πιάνοντας τις Μονακό και Νις στους 10 βαθμούς.