ΠΑΕ ΠΑΟΚ: «Μια μεγάλη συγγνώμη...»

25/8/2017 00:37
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ζήτησε συγγνώμη μέσω του επίσημου λογαριασμού της στο Facebook για την ήττα-αποκλεισμό από την Έστερσουντ.

Ο ΠΑΟΚ υπέστη μια ντροπιαστική ήττα (2-0) στη Σουηδία από την Έστερσουντ και μέσω του επίσημου λογαριασμού του στο Facebook έγραψε ως λεζάντα στην ανάρτηση του αγώνα: «Μόνο μια μεγάλη συγγνώμη από εμάς...».

Το κείμενο της ΠΑΕ για το ματς:

«Έναν σκληρό αποκλεισμό υπέστη ο ΠΑΟΚ από την Έστερσουντς που αποδείχθηκε όντως η μεγάλη έκπληξη των προκριματικών του Europa League και μετά τη Γαλατασαράι απέκλεισε και τον Δικέφαλο.

Το τελικό 2-0 ανέτρεψε το 3-1 της Τούμπας και έφερε τους Σουηδούς στους ομίλους. Ο ΠΑΟΚ έκανε συνολικά ένα κακό παιχνίδι, μα περισσότερο στο επιθετικό κομμάτι, όπου δεν κατάφερε να απειλήσει πέρα από μια φορά στην αρχή του ματς με τον Κάμπος και μια στις καθυστερήσεις με τον Μάτος.

Δεν δέχτηκε επίσης πολύ μεγάλες ευκαιρίες, αλλά δέχτηκε δυο γκολ από τον Γκοντός (το πρώτο σήκωσε διαμαρτυρίες για οφσάιντ) το τελευταίο 20λεπτο και δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Είναι μια πολύ σκληρή νύχτα για τον Δικέφαλο, που μετά από αρκετά χρόνια καλείται να αρκεστεί στις εγχώριες διοργανώσεις».