Ντεμπούτο με γκολ για Ζέκα στην Κοπεγχάγη

10/9/2017 19:11
Με τον Ζέκα να ανοίγει λογαριασμό στο ντεμπούτο του, η Κοπεγχάγη κέρδισε με 4-3 την Μίντιλαντ και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα.

Σ’ ένα τρομερό ματς με εφτά γκολ, η Κοπεγχάγη επικράτησε με 4-3 της Μίντιλαντ στο «Πάρκεν» και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα, αφού πριν τον αγώνα μετρούσε μόλις μια νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος.

Ο Κάρλος Ζέκα ξεκίνησε βασικός και στο 63ο λεπτό «έγραψε» το 4-2 με κεφαλιά, συνδυάζοντας με γκολ το ντεμπούτο του. Ο πρώην φορ του ΑΠΟΕΛ, Πιέρος Σωτηρίου είχε ανοίξει το σκορ στο 8ο λεπτό με ωραίο τελείωμα (έφτασε τα 3 γκολ σε 8 ματς), ενώ δύο τέρματα πέτυχε ο Βέρμπιτς (15’, 60’).

Στον αντίποδα, η Μίντιλαντ επέστρεψε από το 0-2 με τα γκολ των Νόβακ (26’) και Κρίστενσεν (29’) όμως στη συνέχεια βρέθηκε να χάνει με 4-2 και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 89’ με αυτογκόλ του Τόμσον.