Πριμέρα Ντιβιζιόν: Η Λας Πάλμας «βύθισε» τη Μάλαγα του Μίτσελ

12/9/2017 00:39
Η Λας Πάλμας κέρδισε με 3-1 την Μάλαγα στο Ροσαλέδα, πήρε τους πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα και άφησε την ομάδα του Μίτσελ στην τελευταία θέση και χωρίς πόντο μετά από τρεις αγωνιστικές.

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η Μάλαγα του Μίτσελ. Οι Ανδαλουσιανοί ηττήθηκαν με 3-1 από την Λας Πάλμας στην έδρα τους και μετά από τρεις αγωνιστικές μετρούν ισάριθμες ήττες, χωρίς να έχουν σημειώσει γκολ.

Η Λας Πάλμας προηγήθηκε στο φινάλε του ημιχρόνου με τον Βιέρα (45’) και παρότι η Μάλαγα βρήκε απάντηση στο ξεκίνημα της επανάληψης με κεφαλιά του Γκονθάλεθ (48’), οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 68’ με τρομερό τελείωμα του Καγιέρι, μην αφήνοντας περιθώριο αντίδρασης στον Ρομπέρτο.

Η Μάλαγα δεν μπόρεσε να βρει απάντηση και στο 88’ ο Ρεμί διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με κοντινό πλασέ, «σφραγίζοντας» τη πρώτη νίκη της Λας Πάλμας στο πρωτάθλημα.