Σέριε Α: Κάζο για Γιουβέντους στη Γένοβα (vid)

19/11/2017 19:19
Η Γιουβέντους ηττήθηκε με 3-2 από την Σαμπντόρια στη Γένοβα και βρέθηκε στο -4 από την πρωτοπόρο Νάπολι.

Τη δεύτερη φετινή ήττα της γνώρισε η Γιουβέντους. Η «Γηραιά Κυρία» ηττήθηκε με 3-2 από την Σαμπντόρια στο «Λουίτζι Φεράρις» και βρέθηκε στο -4 από την κορυφή. Οι Γενοβέζοι, που μετρούν μόνο νίκες στην έδρα τους, απέκτησαν προβάδισμα τριών τερμάτων και πήραν μια μεγάλη νίκη, με τους πρωταθλητές να μειώνουν στις καθυστερήσεις για το τελικό αποτέλεσμα.

Και τα πέντε γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος. Ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι άφησε στον πάγκο τους Μπουφόν, Ντιμπάλα, Σάντρο και Μπαρτσάλι και η Σαμπντόρια προηγήθηκε στο 52’ με κεφαλιά του Ζαπάτα.

Η Γιουβέντους σπατάλησε ευκαιρίες για να φέρει το σκορ στα ίσια και στο 71’ ο Τορέιρα με τρομερό σουτ έκανε το 2-0. Οχτώ λεπτά μετά ο Κουαλιαρέλα έδωσε πάρε-βάλε στον Φεράρι για το 3-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στις καθυστερήσεις με δύο γκολ των Ιγκουαΐν (90+1’ πεν.) και Ντιμπάλα (90+4’).