Γ’ Εθνική: «Ροπαλιά» κορυφής ο Ηρακλής (vid)

9/12/2017 18:08
Με δύο γκολ του Χρήστου Ρόβα, ο Ηρακλής κέρδισε 2-0 τον Φίλιππο Αλεξάνδρειας και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Αρη Παλαιοχωρίου, «σκαρφάλωσε» στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Ηρακλής κέρδισε με 2-0 τον Φίλιππο Αλεξάνδρειας και πέρασε στην κορυφή του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, ισοβαθμώντας στους 29 βαθμούς με τον Άρη Παλαιοχωρίου.

Ο «Γηραιός» μπήκε δυνατά στο παιχνίδι έχοντας δοκάρι μόλις στο 12ο λεπτό με σουτ του Πτηνόπουλου. Ωστόσο στην επανάληψη, ο Χρήστος Ρόβας «καθάρισε» το ματς με δύο γκολ μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών (49’-54’), φτάνοντας τα 12 στο πρωτάθλημα.

Μάλιστα, την ερχόμενη αγωνιστική (σ.σ. τελευταία του πρώτου γύρου), ο Ηρακλής θα έχει την ευκαιρία με διπλό στην Έδεσσα να ξεφύγει στην κορυφή από τον Αρη Παλαιοχωρίου που θα έχει ρεπό.