Σαμπιονά: Γλίτωσε με αυτογκόλ στις καθυστερήσεις η Παρί (video)

7/4/2018 00:11
Η Παρί Σεν Ζερμέν έπαιξε για ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες κόντρα στην Σεντ Ετιέν και απέσπασε ισοπαλία (1-1) στο «Ζοφρουά-Γκισάρ» με αυτογκόλ του Ντεμπισί στις καθυστερήσεις.

Μια εβδομάδα μετά την κατάκτηση του Λιγκ Καπ, η Παρί Σεν Ζερμέν αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Σεντ Ετιέν στο «Ζαοφρουά-Γκισάρ» γλιτώνοντας το βαθμό στις καθυστερήσεις.

Η Σεντ Ετιέν που συνεχίζει την ανοδική πορεία στο δεύτερο γύρο, προηγήθηκε στο 17' με το κοντινό πλασέ του Ρεμί Καμπελά, ο οποίος στο 31’ πέταξε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0, αστοχώντας από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Δέκα λεπτά μετά η Παρί έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κιμπεμπέ, όμως αυτό δεν την πτόησε να πιέσει για την ισοφάριση. Στο 75’ ο νεοεισελθόντας Καβάνι έχασε το… άχαστο σε κενή εστία, όμως στο 90+2’ ο Ντεμπισί υπέπεσε σε αυτογκόλ χαρίζοντας το βαθμό στους Παριζιάνους.