Το πέναλτι που έκρινε την πρόκριση για τη Ρεάλ! (video)

12/4/2018 00:12
Δείτε την πολυσυζητημένη φάση του 90+3’, όταν ο διαιτητής Όλιβερ έδωσε πέναλτι στο μαρκάρισμα του Βάσκεθ από τον Μπενατιά, με τον Ρονάλντο να στέλνει τη «βασίλισσα» στους «4» του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ η Γιουβέντους είχε πραγματοποιήσει μία μυθική αντεπίθεση, «ισοφαρίζοντας» την ήττα της με 3-0 στο Τορίνο, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε κεφαλιά πάσα, ο Βάσκεθ βρέθηκε στο έδαφος, έπειτα από μαρκάρισμα του Μπενατιά, και ο διαιτητής Όλιβερ έδειξε την άσπρη βούλα!

Ακολούθησε θύελλα αντιδράσεων από πλευράς φιλοξενούμενων, με τον Μπουφόν να αποβάλλεται, επειδή έσπρωξε τον ρέφερι! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ρονάλντο, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-3 και έστειλε την Ρεάλ στα ημιτελικά