Μπουντεσλίγκα: Εντός έδρας συντριβή για Μπάγερν!

6/10/2018 22:11
Η Γκλάντμπαχ κέρδισε με 3-0 την Μπάγερν μέσα στο Μόναχο και βυθίζει τους Βαυαρούς σε κρίση. Πλέα (10’), Στίντλ (16’) και Χέρμαν (88’) τα γκολ για τα «πουλάρια».

Εφιαλτικό απόγευμα για την Μπάγερν, η οποία ηττήθηκε με το βαρύ 3-0 από την Γκλάντμπαχ στο Μόναχο. Αυτή είναι η πρώτη φορά από το 1999 που οι Βαυαροί δεν κερδίζουν σε 4 διαδοχικά παιχνίδια την περίοδο του Oktoberfest και το κλίμα πλέον είναι αρκετά άσχημο στην ομάδα του Νίκο Κόβατς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ άσχημα για τους γηπεδούχους, αφού στο 10' ο Πλέα έκανε το 0-1 με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, ενώ έξι λεπτά μετά ο Στιντλ διπλασίασε το προβάδισμα για τα «πουλάρια». Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Κόβατς έριξε στο ματς Γκνάρμπι και Ριμπερί, ενώ στο 55’ έχασε με τραυματισμό τον Αλάμπα.

Η Μπάγερν δεν κατάφερε να βρει απάντηση και στο 88’ ο Χέρμαν έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Γκλάντμπαχ, διαμορφώνοντας από κοντά το τελικό 0-3.