Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός 2-2: Το γκολ του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου (video)

21/3/2021 17:21
Ο τερματοφύλακας του Αστέρα Τρίπολης Νίκος Παπαδόπουλος έγινε ο ήρωας της ομάδας του στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό για την πρεμιέρα των πλέι οφ της Super League Interwetten, καθώς ισοφάρισε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Ο 30χρονος γκολκίπερ προωθήθηκε στις καθυστερήσεις καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με 2-1 και η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς αναζητούσε το τέρμα της ισοφάρισης.

Μετά από φάση διαρκείας στα «καρέ» του Διούδη η μπάλα έφτασε στα πόδια του έπειτα από το γύρισμα του Λουίς Φερνάντεθ κι εκείνος δεν αστόχησε μέσα από την περιοχή διαμορφώνοντας το τελικό 2-2, σε μία σπάνια στιγμή.

Άλλωστε δεν σκοράρουν συχνά οι τερματοφύλακες κι αυτό από μόνο του αποτελεί είδηση.