29/4/2021 22:23

La Liga: Η Γρανάδα «άλωσε» το «Καμπ Νου» και έβαλε… φωτιά στο πρωτάθλημα! (video)

La Liga: Η Γρανάδα «άλωσε» το «Καμπ Νου» και έβαλε… φωτιά στο πρωτάθλημα! (video)
Η Γρανάδα κέρδισε με ανατροπή (2-1) την Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νου» κι έβαλε… φωτιά στη μάχη του τίτλου, αφού δεν επέτρεψε στους Καταλανούς να περάσουν στην κορυφή κι έτσι παρέμειναν στην 2η θέση, μαζί με την Ρεάλ, και στο -2 από την Ατλέτικο.

Η Μπαρτσελόνα δεν εκμεταλλεύτηκε τις απώλειες των Ατλέτικο και Ρεάλ και η ήττα-σοκ με 2-1 από τη Γρανάδα στο «Καμπ Νου» μπορεί να της στοιχίσει το πρωτάθλημα.

Στο 23’ Γκριεζμάν και Μέσι έκρυψαν τη μπάλα και ο τελευταίος την εμφάνισε στα δίχτυα για το 1-0, ενώ ο Αργεντινός είχε χαμένο τετ-α-τετ στο 36’ για ένα δεύτερο γκολ. Η Μπαρτσελόνα συνέχιζε να πιέζει, έχοντας δύο σημαντικές ευκαιρίες στο ξεκίνημα της επανάληψης, αλλά τόσο ο Γκριεζμάν (47’) όσο και ο Σέρτζι Ρομπέρτο (53’) αστόχησαν από καλή θέση.

Το 2-0 δεν έγινε ποτέ και στο 63’ η Γρανάδα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ματσίς σε αντεπίθεση. Τρία λεπτά μετά ο Ρόναλντ Κούμαν αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα από τον πάγκο της Μπαρτσελόνα και στο 79’ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή με κεφαλιά του Μολίνα από την «καρδιά» της καταλανικής άμυνας.

Το 2-1 υπέρ της Γρανάδα έμεινε ως το φινάλε και η Μπαρτσελόνα παρέμεινε στην 3η θέση με 71 βαθμούς, όσους έχει και η Ρεάλ, και στο -2 από την πρωτοπόρο Ατλέτικο Μαδρίτης. Παράλληλα, έμεινε μόλις στο +1 από την 4η Σεβίλλη κι όλα αυτά με πέντε αγωνιστικές να απομένουν ως το φινάλε του πρωταθλήματος.

Η βαθμολογία στην κορυφή:


1. Ατλέτικο 73
2. Ρεάλ 71
3. Μπαρτσελόνα 71
4. Σεβίλλη 70


Σχόλια:

tsogadoros2 29/4/2021 22:54

μακαρι διαλυση στην ομαδα του κυριου κουμαν.

carlos_soler 29/4/2021 23:01

Χαχαχαχα επειδή πας και παίζεις 1.19 άσσο ;;; πόσο κλόουν 🤡🤡🤡 μόνο εγώ ταμείο. έτσι θέλω να σας πονάω

Aggelosfcb7 29/4/2021 23:38

οταν το παιχνιδι ειναι στημενο για διπλο φαινεται ειδικα το πρωτο γκολ για κλαματα

msakis 30/4/2021 00:40

Προσωπικά παρακολουθώ εδώ και τόσες αγωνιστικές Ατλέτικο Μαδρίτης, Ρεάλ Μαδρίτης & Μπαρτσελόνα να τρώνε μάπες προσπαθώντας μάταια να εκμεταλλευτούν ο ένας το στραβοπάτημα του άλλου!

Πόσο μα πόσο θα γούσταρα στο τέλος να τους το αρπάξει μέσα απ'τα χέρια η Σεβίλλη ΔΕΝ λέγεται!!!!!! 🤑

WickedJESTER 30/4/2021 11:07

αυτη ειναι η πραγματικοτητα του ποδοσφαιρου ..! απλα εδω στο ελλαντα αμα καποιος μεγαλος χασει η στημενο θα λεμε η θα μιλαμε για δορυφορους ..! ουγκα μπουγκα με λιγα λογια..! το οτι κερδισε η γραναδα ας πουμε στα ισα δν παιζει οχι .. αλλα τα πρωταθληματα του γαυρου και τα κυπελλα του παοκ ειναι ολα κομπλε 😀 ... η κατι εχει ο αερας εδω στην χωρα μας που ονομαζετε αντιποδοσφαιρο η εγω δεν ξερω απο μπαλα και μαλλον θα πρεπει να ασχολουμαι με το τεννις

somataridisv 30/4/2021 19:44

Stimeno tou kerata itane paidia oloi stinoun ine polla ta lefta paidia posa vazoume emeis kai posa afti pou ta stinoun

kai htan i katalili stigmi gia na stithi 1.700.000 mono ston opap allo ti na leme

kai otan vlepeis akrea pososta na ta paizeis kai na min ta sindiazeis gia na kerdizis....

Restless 1/5/2021 04:12

AUTO ELEIPE ENW DEN EXEI DIARKEIAS KAI EISITHRIA NA MHN VGAZOUN THN XASOURA APO TA STHMENA TWRA EINAI POU TA STHNOUN PERISSOTERO... TI SXESH EXOUNE TA EIKONIKA PRWTATHLHMATA TOU GAYROU ME TA KYPELLA TOU PAOK ME THN AKSIA MAS TA KERDISAME AUTA ESY ETSI KAI ALLIWS DEN ASXOLEISAI KATHOLOU ME TO ELLHNIKO PODOSFAIRO...

Anezioloser 1/5/2021 07:09

Δεν ήταν στημένο στα ίσα παίχτηκε.

Restless 3/5/2021 04:08

DEN PAIKTHKE STA ISA STHMENO STO 1 HMIXRONO DIPLO TELIKO HTAN...

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται .
Μπαρτσελόνα: «Αυτοκτόνησε» και λέει «αντίο» στο πρωτάθλημα (video)
12/05/2021 01:30
Μπαρτσελόνα: «Αυτοκτόνησε» και λέει «αντίο» στο πρωτάθλημα (video)
Πρωταθλήτρια Πορτογαλίας η Σπόρτινγκ Λισαβόνας μετά από 19 χρόνια (video)
12/05/2021 00:30
Πρωταθλήτρια Πορτογαλίας η Σπόρτινγκ Λισαβόνας μετά από 19 χρόνια (video)
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 2-1: Επική ανατροπή και ραντεβού με τον Ολυμπιακό  (video)
29/04/2021 21:10
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 2-1: Επική ανατροπή και ραντεβού με τον Ολυμπιακό (video)
Κούγιας: «Άλλη ομάδα στο πρώτο παιχνίδι και άλλη χθες ο ΠΑΣ»
29/04/2021 16:10
Κούγιας: «Άλλη ομάδα στο πρώτο παιχνίδι και άλλη χθες ο ΠΑΣ»
Επίσημο: Μαρτς ο αντικαταστάτης του Νάγκελσμαν στην Λειψία