Τσάμπιονς Λιγκ: Επίδειξη δύναμης η Μπάγερν, πήρε προβάδισμα η Σίτι (4ος όμιλος)

24/10/2013 01:16
Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε κόντρα στην Βικτόρια Πλζεν η Μπάγερν. η οποία έκανε επίδειξη δύναμης, επικρατώντας με 5-0 στο Μόναχο και διατηρήθηκε στην κορυφή του ομίλου της με 3X3.

Σε… πάρτι μετέτρεψε την αναμέτρηση με την Πλζεν η Μπάγερν, η οποία διέλυσε τους Τσέχους με 5-0, κάνοντας το τρία στα τρία στον όμιλο της.

Οι πρωταθλητές άνοιξαν το σκορ στο 25’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ριμπερί, ενώ στο 37’ ο Αλάμπα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο δεύτερο μέρος, με τον Ριμπερί να κάνει το 3-1 στο 61’, ενώ τρία λεπτά μετά ο Σβάινστάιγκερ έγραψε και αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ.

Εν τέλει, ο Γκέτσε στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 5-0 το οποίο την διατηρεί στην κορυφή του 4ου ομίλου.

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της ημέρας , η Μάντστσερ Σίτι με δύο γκολ του Αγκουέρο επικράτησε με 2-1 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στη Ρωσία και πήρε προβάδισμα όσον αφορά την δεύτερη θέση.