Αποχώρησε από την αποστολή της Πορτογαλίας ο Ρονάλντο

2/9/2021 21:22
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο αποχώρησε πρόωρα από την αποστολή της Εθνικής Πορτογαλίας καθώς δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στο παιχνίδι με το Αζερμπαϊτζάν λόγω της κίτρινης που είδε στο φινάλε του αγώνα με την Ιρλανδία.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με δύο γκολ στο 89’ και το 90+6’ οδήγησε την Πορτογαλία στη νίκη με 2-1 επί της Ιρλανδίας και έγραψε ιστορία, αφού έφτασε τα 111 γκολ με το εθνόσημο και έγινε ο παίκτης με τα περισσότερα γκολ σε επίπεδο Εθνικών ομάδων.

Ο CR7 πανηγύρισε έξαλα το γκολ νίκης στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων βγάζοντας τη φανέλα του, με αποτέλεσμα να αντικρίσει την κίτρινη κάρτα. Αυτή ήταν η δεύτερη κίτρινη στα προκριματικά κι έτσι δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στο επόμενο παιχνίδι της Πορτογαλίας με αντίπαλο το Αζερμπαϊτζάν.

Μετά από αυτή την εξέλιξη, ο έμπειρος άσος αποχώρησε πρόωρα από την αποστολή της Εθνικής του ομάδα κι έτσι δεν θα δώσει το «παρών» ούτε στο σαββατιάτικο (4/9) φιλικό παιχνίδι με το Κατάρ στην Ουγγαρία.