Nations League: Πρεμιέρα με το αριστερό για την Κύπρο

2/6/2022 21:07
Η Κύπρος ηττήθηκε με 2-0 από το Κόσοβο στην Λάρνακα και ξεκίνησε με το αριστερό την πορεία της στο Nations League.

Πρεμιέρα με το αριστερό για την Εθνική Κύπρου στον όμιλο του Nations League στον οποίο συμμετέχει και η Εθνική Ελλάδας. Οι Κύπριοι γνώρισαν την ήττα με 2-0 από το Κόσοβο στην Λάρνακα, πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα του Νίκου Κωστένογλου κράτησε τους Κοσσοβάρους μακριά από την εστία της στο πρώτο ημίχρονο, κινδυνεύοντας μόνο με ένα μακρινό σουτ του Ζέγκροβα στο 45’, με τον Μιχαήλ να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο παιχνίδι και πέτυχαν δύο τέρματα με σουτ των Μπερίσα (65’) και Ζέγκροβα (78’).

Κύπρος: Μιχαήλ, Χάμπος Κυριάκου (66′ Κατελάρης), Γκόγκιτς, Παναγιώτου, Αντωνίου (66′ Φιλιώτης), Αρτυματάς, Κάστανος, Παπουλής (66′ Πίττας), Ν.Ιωάννου (76′ Κακουλλής), Τζιωνής (71′ Λοΐζου), Σωτηρίου

Κόσοβο: Μούριτς, Ραχμάνι, Καστράτι, Κιρέζιου, Αλίτι, Ζέγκροβα, Φασίλι, Ιντίζλι (69’΄ Λοσάι), Μπερίσια (74′ Ντρέσεβιτς), Μουρίκι, Ρασίτσα (87′ Μπουτίκι)