Το γκολ του Ρονάλντο στο 90+3’ «πλήγωσε» την Αλ Φατέχ του Δώνη (video)

3/2/2023 19:21
Το πρώτο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο στην Σοαυδική Αραβία ήρθε απέναντι στην Αλ Φατέχ του Γιώργου Δώνη, με τον Πορτογάλο άσο να ισοφαρίζει με πέναλτι στο 90+3’ (2-2) δίνοντας το βαθμό στην Αλ Νασρ.

Η Αλ Φατέχ του Γιώργου Δώνη «άγγιξε» τη νίκη στο εντός έδρας με την Αλ Νασρ αλλά την τελευταία κουβέντα είχε ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο Πορτογάλος αστέρας με εύστοχο πέναλτι στο 90+3’ ισοφάρισε το ματς σε 2-2, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα στην Σαουδική Αραβία.

Η Αλ Φατέχ προηγήθηκε δις με όμορφα γκολ των Τέγιο (12’) και Μπεντέμπκα (58’), όμως η Αλ Νασρ ισοφάρισε προσωρινά με τον Ταλίσκα (42’) και λυτρώθηκε στο φινάλε με το εύστοχο χτύπημα του Ρονάλντο. Ο «CR7» θα μπορούσε να σκοράρει νωρίτερα στο ματς, έχοντας δοκάρι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ πιο πριν είδε τον βοηθό να του ακυρώνει σωστά γκολ για οφσάιντ.