Απίστευτος πανηγυρισμός του Γκουαρντιόλα στα... μούτρα του Τσιμίκα στον θρίαμβο της Σίτι επί της Λίβερπουλ (video)

Συντάκτης: Γιώργος Χρονόπουλος
Γιώργος Χρονόπουλος
1/4/2023 17:14
Ο Πεπ Γκουαρντιόλα πανηγύρισε ιδιαίτερα έντονα και μπροστά στον Κώστα Τσιμίκα το πρώτο γκολ της Μάντσεστερ Σίτι στο 4-1 επί της Λίβερπουλ για την 29η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, σε ένα στιγμιότυπο που σχολιάστηκε ιδιαίτερα.

Οι «πολίτες» ήταν καταιγιστικοί κόντρα στους «κόκκινους» του Κλοπ, που προηγήθηκαν με τον Σαλάχ στο 17ο λεπτό. Ο Αλβαρες ισοφάρισε όμως στο 27' και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο και έφθασαν στη μεγάλη νίκη, παρ'ότι αγωνίστηκανχωρίς τον πρώτο σκόρερ τους, τον τραυματία Ερλινγκ Χάαλαντ, με τα γκολ των Ντε Μπρόινε (46'), Γκουντογκάν (53') και Γκρίλις (74'). Συνεπώς συνεχίζουν στο κυνήγι της πρωτοπόρου Άρσεναλ.

Στο γκολ της ισοφάρισης πάντως ο Καταλανός τεχνικός... ξέφυγε πανηγυρίζοντας έξαλλα μπροστά στο πρόσωπο του Κώστα Τσιμίκα, που έκανε προθέρμανση, με τον Ρίο Φέρντιναντ μάλιστα να αναρωτιέται στα social media, πως κρατήθηκε ο Έλληνας άσος και δεν απώθησε τον Πεπ.