Η γκολάρα του Σβιντέρσκι έκανε τον Αμερικανό σπίκερ να γίνει… Μίκι Μάους (video)

9/7/2023 21:40
Ο Κάρολ Σβιντέρσκι πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ στο MLS και ο σπίκερ του αγώνα «έσπασε» τόσο τη φωνή του θυμίζοντας τον... Μίκι Μάους.

Ο πρώην φορ του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σβιντέρσκι σκόραρε δύο όμορφα γκολ γκολ στο χθεσινό παιχνίδι της Σάρλοτ με την Σινσινάτι (2-2) κάνοντας τον σπίκερ του αγώνα να γίνει… viral.

Στο 24ο λεπτό ο Πολωνός φορ πέτυχε ένα υπέροχο γκολ με το μυτάκι στον αέρα και ο σχολιαστής του τοπικού σταθμού της Σαρλότ έσπασε τη φωνή του θυμίζοντας τον Μίκι Μάους.

Δείτε το βίντεο:

Ο Σβιντέρσκι έφτασε τα επτά γκολ σε 19 συμμετοχές τη φετινή σεζόν στο MLS αλλά τα δύο χθεσινά του τέρματα δεν ήταν αρκετά για την Σάρλοτ, η οποία είδε το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου να γίνεται 2-2 στην επανάληψη.