Ντεμπούτο με γκολάρα νίκης ο Μέσι στην Ίντερ Μαϊάμι! (video)

Συντάκτης: Γιώργος Χρονόπουλος
Γιώργος Χρονόπουλος
22/7/2023 11:33
Ονειρικό ντεμπούτο έκανε ο Λιονέλ Μέσι με τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι, αφού μπήκε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο και άλλαξε την ροή της αναμέτρησης, πετυχαίνοντας το νικηφόρο γκολ για την ομάδα του (2-1) στο Leagues Cup, κόντρα στην μεξικανική Κρουζ Αζούλ.

Φορώντας το περιβραχιόνιο του αρχηγού, ο Μέσι, πυ μπήκε στο ματς ως αλλαγή στο 55', είδε την Κρουζ Αζούλ, να ισοφαρίζει με τον Αντούνα στο 65', αλλά με μία από τις περίφημες αριστοτεχνικές εκτελέσεις φάουλ του, χάρισε την νίκη στην ομάδα του, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων χαρίζοντας, με αυτό το γκολ, στην Ιντερ Μαϊάμι την πρώτη της νίκη μετά από 11 αγώνες.

Παρόντες στο γήπεδο και ο σταρ του ΝΒΑ ΛεΜπρόν Τζέιμς, ο οποίος μάλιστα έσπευσε να αγκαλιάσει τον Αργεντινό πριν την έναρξη του αγώνα, αλλά και η Σερίνα Ουίλιαμς και η Κιμ Καρντάσιαν.