Ο Μέσι συνεχίζει τα «μαγικά» στις ΗΠΑ και οδήγησε σε δεύτερη νίκη την Ίντερ Μαϊάμι (video)

Συντάκτης: Agones team
Agones team
26/7/2023 14:12
Ασταμάτητος δείχνει ο Λιονέλ Μέσι στο ξεκίνημά του στην Ίντερ Μαϊάμι!

Ο Αργεντινός σταρ σημείωσε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δημιούργησε ένα άλλο στο δεύτερο, οδηγώντας την Ίντερ Μαϊάμι σε νίκη 4-0 επί της Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη, και σε πρόκριση στην νοκ-άουτ φάση του Λιγκς Καπ.

Έχοντας μπει σαν αλλαγή για να σημειώσει ένα γκολ-φάουλ νίκης στο ντεμπούτο του τα ξημερώματα του Σαββάτου (22/7), σήμερα ξεκίνησε βασικός και δέχτηκε μια υπέροχη πάσα από τον πρώην συμπαίκτη του στη Μπαρτσελόνα, Σέρχιο Μπουσκέτς και, αφού έστειλε τη μπάλα αρχικά στο δοκάρι, πήρε το ριμπάουντ για να βάλει το Μαϊάμι μπροστά στο σκορ στο όγδοο λεπτό.

Ο Μέσι σημείωσε ένα δεύτερο γκολ στο 22ο λεπτό, μετά από σέντρα του συμπαίκτη του Ρόμπερτ Τέιλορ, ο οποίος πέτυχε επίσης δύο γκολ (44΄, 53΄), το ένα από ασίστ του 36χρονου Λίο, ο οποίος δέθηκε την αποθέωση στο 78' όταν βγήκε αλλαγή.