Ο Δουβίκας «κάρφωσε» τη Μπαρτσελόνα και άνοιξε... λογαριασμό στη Λα Λίγκα με τη Θέλτα! (video)

Συντάκτης: Γιώργος Χρονόπουλος
Γιώργος Χρονόπουλος
23/9/2023 21:30
Ο Τάσος Δουβίκας πέτυχε το πρώτο του γκολ στη Λα Λίγκα, αλλά η Θέλτα έπεσε «θύμα» ανατροπής στη ματσάρα με την Μπαρτσελόνα, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2.

Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός, που το περασμένο καλοκαίρι κόστισε 12 εκατ. ευρώ στην ομάδα της Γαλικίας, βρήκε για πρώτη φορά δίχτυα στο ισπανικό πρωτάθλημα ολοκληρώνοντας με υποδειγματικό πλασέ αντεπίθεση στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης με την Μπαρτσελόνα και βάζοντας με δύο γκολ μπροστά την ομάδα του στο σκορ.

Παρ' όλα αυτά αυτό δεν έφτασε στη Θέλτα, αφού οι «μπλαουγκράνα» με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο, έφεραν... τούμπα το ματς και με 3-2 πήραν μία σημαντική νίκη, μην αφήνοντας και τον Δουβίκα να συνδυάσει με ένα μεγάλο τρίποντο το παρθενικό του γκολ στην Ισπανία.