Έξαλλος ο Ρονάλντο ζήτησε την αλλαγή του διαιτητή στο ματς Κυπέλλου της Αλ Νασρ! (video)

Συντάκτης: Γιώργος Χρονόπουλος
Γιώργος Χρονόπουλος
31/10/2023 21:34
Εκτός εαυτού βγήκε ο Κριστιάνο Ρονάλντο με τον διαιτητή της αναμέτρησης της Αλ Νασρ με την Αλ Ετιφάκ για τη φάση των «16» του Κυπέλλου του Βασιλιά στη Σαουδική Αραβία, απαιτώντας μάλιστα την αλλαγή του!

Αν και η ομάδα του τελικά νίκησε 1-0 με γκολ του Μανέ στο 107' της παράτασης και πήρε την πρόκρισης στα προημιτελικά, αυτό έγινε με περιπετειώδη τρόπο. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 12′, ενώ η Αλ Νασρ βρήκε δίχτυα με τον Άντερσον Ταλίσκα στο 45+4′, όμως –έπειτα από παρέμβαση του VAR– ο διαιτητής το ακύρωσε.

Λίγα λεπτά μετά, στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Ταλίσκα αποβλήθηκε με κόκκινη, με την Αλ Νασρ να μένει με 10 παίκτες και αυτό έκανε τον CR7 να εκραγεί και να ζητήσει με χαρακτηριστικό τρόπο την αντικατάσταση του ρεφ.