Ασύλληπτη χαμένη ευκαιρία του Κριστιάνο Ρονάλντο και αποκλεισμός για την Αλ Νασρ! (video)

Συντάκτης: Agones team
Agones team
12/3/2024 10:13
Εκτός συνέχειας του ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ έμεινε η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο, η Αλ Νασρ, η οποία ηττήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι από την Αλ Αΐν, σε μια χορταστική ρεβάνς που έληξε 3-2 στην κανονική διάρκεια και 4-3 στην παράταση, ενώ η Αλ Αΐν διατηρούσε το προβάδισμα του ενός γκολ από τον πρώτο αγώνα.

Το highlight του παιχνιδιού ωστόσο, δεν ήταν άλλο από την απίθανη χαμένη ευκαιρία του Πορτογάλου σούπερ σταρ στο 61ο λεπτό του ματς, μια ευκαιρία που δεν άργησε φυσικά να κάνει τον γύρο του διαδικτύου, με τον «CR7» να ζητά συγγνώμη από τους οπαδούς της ομάδας του.

Για την ιστορία, ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν εκείνος που έστειλε τον αγώνα στα πέναλτι ευστοχώντας από τη «λευκή βούλα» στο 118’, όμως στην… «ψυχοφθόρα διαδικασία», το μοναδικό εύστοχο χτύπημα για την Αλ Νασρ ήταν και πάλι από τον 39χρονο επιθετικό, αφού οι συμπαίκτες του δεν μπορούσαν με τίποτα να σκοράρουν.