Κύπελλο Γερμανίας: Η Σααρμπρίκεν της 3ης κατηγορίας «ξέρανε» (και) την Γκλάντμπαχ και προκρίθηκε στους «4»!

13/3/2024 00:20
Η Σααρμπρίκεν της 3ης κατηγορίας έκανε άλλη μία έκπληξη μεγατόνων στο Κύπελλο Γερμανίας αφού νίκησε με ανατροπή την Γκλάντμπαχ στην έδρα της (2-1) και προκρίθηκε στα προημιτελικά του θεσμού.

Συνεχίζεται η παραμυθένια πορεία της Σααρμπρίκεν στο Κύπελλο Γερμανίας. Μετά τις προκρίσεις απέναντι σε Μπάγερν Μονάχου και Άιντραχτ Φρανκφούρτης, η ομάδα της 3ης κατηγορίας απέκλεισε και την Γκλάντμπαχ, μετά τη νίκη με 2-1 στην έδρα της, και «σφράγισε» το εισιτήριο για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό από γκολ του Χακ, βρήκε άμεση απάντηση με τον Ναϊφί (11’) και ολοκλήρωσε την ανατροπή με τον Μπρούενκερ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έτσι η ομάδα που βρίσκεται μόλις στην 9η θέση στην 3η κατηγορία θα δώσει το «παρών» στα ημιτελικά εκεί όπου θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Καϊζερσλάουτερν της 2ης κατηγορίας σε αγώνα που θα διεξαχθεί στις 2 Απριλίου. Αναμφίβολα πρόκειται για ζευγάρι ημιτελικών που δε θα στοιχημάτιζε ουδείς στο ξεκίνημα της σεζόν!