Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τριάρα η Μπαρτσελόνα με το 400ο του Μέσι!

13/1/2019 23:46
Με τον Μέσι να σκοράρει και να φτάνει τα 400 γκολ στην Πριμέρα Ντιβιζιόν, η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 3-0 την Ειμπάρ στο «Καμπ Νου» και διατηρήθηκε στο +5 από την 2η Ατλέτικο.

Χωρίς να βγάλει μάτια με την απόδοση του, η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 3-0 της Ειμπάρ στο «Καμπ Νου» και ξέφυγαν ξανά με πέντε βαθμούς διαφορά από την 2η Ατλέτικο, ενώ διεύρυναν στο +10 την απόσταση τους από την 3η Σεβίλλη.

Το σκορ άνοιξε ο Σουάρες με άψογο πλασέ στο 19ο λεπτό, ενώ στο ξεκίνημα της επανάληψης (53’) ο Μέσι βρήκε δίχτυα με ωραίο πλασέ και έγραψε ιστορία, αφού έφτασε τα 400 τέρματα στην Πριμέρα Ντιβιζιόν

Το… κερασάκι έβαλε στο 59’ ο Σουάρες, σκοράροντας με όμορφο τελείωμα ύστερα από γρήγορη εκτέλεση πλαγίου του Σέρτζι Ρομπέρτο. Στα εναπομείναντα λεπτά, οι φιλοξενούμενοι έψαξαν ένα γκολ, αλλά ο Τερ Στέγκεν αντέδρασε σωστά όποτε χρειάζονταν, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.