Ολυμπιακοί Αγώνες: Δείτε όλες τις προσπάθειες των Ελλήνων αθλητών και τα στιγμιότυπα της 13ης ημέρας (video)

6/8/2021 19:11
Δείτε συγκεντρωμένα όλα τα στιγμιότυπα από την 13η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.

Το agones.gr σας παρουσιάζει συγκεντρωμένα τα καλύτερα στιγμιότυπα των Ολυμπιακών Αγώνων.

Δείτε όλες τις προσπάθειες των Ελλήνων αθλητών αλλά και τις κορυφαίες στιγμές σε όλα τα αθλήματα της ημέρας.

Πόλο (Α) | Στον τελικό η Ελλάδα, απέκλεισε τους Ούγγρους και παίζει με Σερβία για το χρυσό

Η Εθνική Πόλο Ανδρών νίκησε εμφατικά την Ουγγαρία με 9-6 στα ημιτελικά του Ολυμπιακού τουρνουά του Τόκιο και προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της σε τελικό της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει την Σερβία για το χρυσό μετάλλιο. Οι Σέρβοι κέρδισαν με ανατροπή (10-9) την Ισπανία και προκρίθηκαν στον τελικό, στοχεύοντας στο δεύτερο σερί χρυσό μετάλλιο, αφού είχαν ανέβει στο πρώτο σκαλί του βάθρου στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο.

20 χλμ βάδην (Γ) | Φοβερή εμφάνιση και 8η θέση η Ντρισμπιώτη

Η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη τερμάτισε στην 8η θέση με χρόνο 1:31:24 και 2:12 μετά την πρώτη.

20 χλμ βάδην (Γ) | Στην 29η θέση η Φιλτισάκου

Η Κυριακή Φιλτισάκου τερμάτισε στην 29η θέση με χρόνο 1:36:51 και 7:39 από την πρώτη θέση.

20 χλμ βάδην (Γ) | Στην 53η θέση η Τσινοπούλου

Η Πένυ Τσινοπούλου τερμάτισε στην 53η θέση με χρόνο 1:47:19 και 18:07 από την πρώτη θέση.

50χλμ Βάδην | 36ος τερμάτισε ο Παπαμιχαήλ

Πάλη (Α) | Εκτός συνέχειας ο Πιλίδης

Ο Γιώργος Πιλίδης έπεσε θύμα της ανωτερότητας του Γκαντζίεφ, γνωρίζοντας την ήττα με 11-0 στον μεταξύ τους αγώνα και είπε "αντίο" στο Ολυμπιακό τουρνουά.

50χλμ Βάδην | Χρυσός ο Τόμαλα, Χίλμπερτ και Ντάφι πίσω του

20 χλμ βάδην (Γ) | «Χρυσή» Ολυμπιονίκης η ακούραστη Παλμισάνο

Η Ιταλίδα Παλμισάνο τερμάτισε τα 20 χιλιόμετρα βάδην σε χρόνο 1:29:12, κακτακτώντας το χρυσό μετάλλιο.

4χ100μ σκυτάλη (Α) | «Χρυσή» ομάδα η Ιταλία σε ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κούρσα!

Οι Ιταλοί αθλητές τερμάτισαν με χρόνο 37.50'' και κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο.

4Χ100μ σκυτάλη (Γ) | «Χρυσή» η ομάδα της Τζαμάϊκα με χρόνο 41,02!

Οι αθλήτριες από την Τζαμάϊκα έκαναν χρόνο 41,02'' και κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο.

400μ (Γ) | Άνετα χρυσό μετάλλιο η Σον Μίλερ

Η αθλήτρια από τις Μπαχάμες τερμάτισε με χρόνο 48.36" και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

1500μ (Γ) | Back-to-back «χρυσή» η Κιπγιέγκον με ολυμπιακό ρεκόρ!

Ξανά «χρυσή» Ολυμπιονίκης βγήκε η Κιπγιέγκον μετά το Ρίο το 2016, κάνοντας ολυμπιακό ρεκόρ με χρόνο 3:53:11.

Ακοντισμός (Γ) | Πέταξε το ακόντιο στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου η Λου Σιίνγκ

Η Κινέζα αθλήτρια έριξε το ακόντιό της στα 66,34 μέτρα και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Ποδόσφαιρο (Γ) Στον Καναδά το χρυσό μετά από... δράμα με τη Σουηδία!

Στα πέναλτι κατέκτησαν τα κορίτσια του Καναδά το χρυσό μετάλλιο νικώντας τη Σουηδία στα πέναλτι μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας και της παράτασης.

Βόλεϊ (Γ) | Σερβία - ΗΠΑ 0-3

Οι καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης μεταξύ της Σερβίας και των ΗΠΑ για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Beach Volley (Γ) | Χρυσό για τις ΗΠΑ, 2-0 την Αυστραλία

Χάντμπολ (Γ) | Έξαλλοι πανηγυρισμοί των Γαλλίδων για την πρόκριση στον τελικό

Με τη ψυχή τους πανηγύρισαν την πρόκριση στον τελικό οι Γαλλίδες αθλήτριες.

Πόλο (Α) | Ιταλία - ΗΠΑ 6-7

Οι καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης μεταξύ της Ιταλίας και της Αμερικής για τις θέσεις κατάταξης.